Fibaro

Zastanawiałeś się kiedyś co to jest Inteligentny Dom , czy mi takie udogodnienie jest potrzebne. Oczywiście że tak.

Na pewno coś z takiego powinno się znaleźć w twoim domu. System Fibaro to nie tylko kontrola nad urządzeniami tu możesz nawet czuwać nad oszczędnością oraz kontrolować zużycie prądu. Wszystkie urządzenia posiadają miernik poboru prądu czyli wiesz na bieżąco jakie masz zużycie w domu. W ten sposób łatwo wychwycisz sprzęty odpowiedzialne za wysokie rachunki. Możesz też zaprogramować system, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności. A to wszystko dzięki Wall Plug i nie tylko.  To nie tyko oszczędność energii Elektrycznej dzięki firmie Fibaro. Możesz również dbać o odpowiednia temperaturę w domu dzięki termostatom grzewczym. Możesz odpowiednio ustawić temperaturę w swoim mieszkaniu np: w połączeniu z motion sensor który bada temperaturę w pomieszczeniu i nie tylko. I właśnie w taki sposób zadbać o oszczędności na ogrzewaniu swojego mieszkania. Myślę że każdy z nas chce mieć kontrolę nad swoimi wydatkami a dzięki takiemu rozwiązaniu skontrolujesz i będziesz lepiej zarządzał urządzeniami które pobierają więcej prądu. I tak zacznie powstawać twój Inteligentny Dom

Ale to nie wszystko Inteligentny Dom to nie tylko oszczędności związane z prądem czy ogrzewaniem, to również kontrola urządzeń za pomocą aplikacji w telefonie, tablecie komputerze. 

Dzięki np Roller Shutter oprócz otwierania i zamykania rolet ręcznie lub o zaprogramowanym czasie. Może wyznaczyć położenie rolety i zaprogramować różne reakcje na różnego typu alarmy. Przykładowo ustawienie rolet może reagować na oświetlenie z otoczenia – przy dużym nasłonecznieniu rolety zamkną się, a gdy niebo będzie pochmurne – podniosą. Możemy mieć również kontrolę nad oświetleniem w swoim domu i nie tylko oświetleniem.

Dzięki urządzeniu Relay Switch, umożliwiającym zdalne sterowanie sprzętami typu włącz/wyłącz np. oświetleniem, klimatyzatorami, pompami ciepła, piecami, systemami podlewania, a także gniazdkami elektrycznymi (zarządzanie sprzętami AGD, TV, itd.). Przeznaczony jest do pracy w puszce łącznika ściennego. Urządzenie może wysterować dowolny odbiornik o mocy nie przekraczającej 2,5 kW.

Dodaj do tego Dimmer 2 (moduł ściemniacza). Ile razy w nocy szedłeś do łazienki i byłeś oślepiany przez światła teraz Dimmer 2 w połączeniu z Motion sensor który wykryje ruch w nocy i uruchomi oraz ściemni światło. Na naszej drodze do łazienki.

Ale dopełnieniem tego wszystkiego będzie sterowanie głosowe. Wyobraź sobie ze w telewizji leci twój ulubiony film więc bierzesz to do reki telefon i mówisz zamknij rolety w salonie oraz zgaś światło. Pomyślisz że trzeba być leniem żeby nie wstać i nie zgasić światła, oraz zamknąć rolety. Ale jak by myśląc tak to na wakacje jeździli byśmy dalej Fiatem 126p :). 

System Fibaro posiada wiele więcej funkcji które opiszę w dziale serwis

Co najważniejsze System Fibaro to marka całkowicie Polska. Na każdym sprzęcie znajdziesz napis Made in Poland (mnie samego na pawa to radością i dumą), a nie pojawiający się na większości przedmiotów Made in China. To też powinno cię zachęcić do wspierania Polskiej marki oraz sprzętu dobrego jakościowo.